Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Jak powinien wyglądać profesjonalny salon fryzjerski?

data publikacji  2017-08-01  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Prowadzenie salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie. Trzeba przede wszystkim pamiętać o profesjonalnym podejściu do klienta, ale także o odpowiednim wyposażeniu lokalu.  

Wówczas każda osoba – zarówno petenci, jak i pracownicy - będą czuli się w takim miejscu jak u siebie. Podpowiadamy zatem jak powinien wyglądać idealny salon fryzjerski.


Salon fryzjerski wystrój

O czym należy pamiętać w pierwszej kolejności Oczywiście o tym, że lokal musi być na tyle duży, aby mogło znajdować się w nim kilka pomieszczeń. Wyobraźmy sobie wejście do salonu fryzjerskiego. Wtedy naturalnie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na poczekalnię. Dlaczego jest ona tak ważna? Otóż wiele osób czeka na przyjęcie przez fryzjera, a także spora część klienteli musi spocząć na chwilę w trakcie trwania zabiegu. Dlatego tak ważne jest to, aby w poczekalni znajdowały się wygodne sofy, a także kanapy. Wszystkim oczekującym klientom zapewnią one odpowiedni relaks i takie rozwiązanie będzie z pewnością lepsze, niż ustawienie w poczekalni krzeseł. Oprócz wygodnych siedzisk dobrze jest umieścić w tym miejscu stoliki na gazety, telewizor, bądź zestaw radiowy. Dzięki temu osoby oczekujące na przyjęcie z pewnością spędzą milej czas. Uroku w poczekalni mogą dodać także kwiaty, zarówno te cięte, jak i doniczkowe.


Lustereczko powiedz przecie..

Drugą, najważniejszą częścią zakładu jest miejsce, gdzie obsługuje się klientów. W przypadku salonów fryzjerskich jest ono dość często połączone z poczekalnią. W zależności od wielkości pomieszczenia w głównej części zakładu znajduje się kilka stanowisk fryzjerskich. Lustro, fotel, „pomocnik na urządzenia”, a także specjalna myjnia to podstawowe wyposażenie w salonie fryzjerskim.
Zacznijmy jednak po kolei. Na początek lustro. Oczywiście musi być ono duże tak, aby klient lub klientka cały czas bez większych trudności mogli przeglądać się w nim w czasie strzyżenia, ale również po to, aby fryzjer mógł zerkać na fryzurę strzyżonej osoby. Nad lustrem powinno znajdować się również odpowiednie oświetlenie.



Fotele fryzjerskie

Idąc dalej dochodzimy do fotela. Jest to bardzo ważny element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Musi być wygodny i komfortowy, by klient czuł się na nim swobodnie. Każdy tego typu mebel musi mieć regulowaną wysokość, a także solidną podstawę. Lepiej, aby nie posiadał on kółek, ponieważ przy najmniejszym, niespodziewanym ruchu klienta może dojść do niezbyt przyjemnej sytuacji. Zwłaszcza jeśli fryzjer trzyma w tym momencie w ręku maszynkę, bądź nożyczki. Istotny jest także materiał, z jakiego fotel jest wykonany. Warto wybrać taki, z którego będzie łatwo zetrzeć ewentualne zanieczyszczenia w postaci żelu, pianki, farby do włosów lub innych kosmetyków. W tym celu warto skorzystać z oferty firmy produkującej profesjonalne meble fryzjerskie, np. ayala.com.pl.


Myjnia fryzjerska

Kolejnym elementem wyposażenia, bez którego prawdziwy salon fryzjerski nie jest w stanie się obejść, jest myjnia. Jej wysokość musi być regulowana, podobnie jak podnóżek. Dzięki temu klient będzie miał zdecydowanie większy komfort usługi, a i fryzjerowi będzie się znacznie łatwiej pracować.
Na wyposażenie w salonie fryzjerskim składają się również meble w postaci małych szafek i półek umieszczonych na ścianach, na których najczęściej przechowuje się przeróżne kosmetyki do pielęgnacji włosów, takie jak żele, farby, lakiery, itp.
Przy każdym stanowisku powinny znajdować się kilkupiętrowe „pomocniki,” w których fryzjerzy mogą trzymać narzędzia niezbędne do pracy. Swoje miejsce mogą tam znaleźć m.in. nożyczki, maszynki do golenia, grzebienie, spinki i klamry do włosów, ewentualnie narzędzia takie jak brzytwa.


Warunki pracy

Naturalnie dobry pracodawca nie może zapominać o pracownikach. W czasie kilku godzin pracy każdy ma prawo do odpoczynku. Dlatego niezwykle ważne jest także zagospodarowanie odpowiednio zaplecza socjalnego. W nim powinien znajdować się stół, krzesła, ewentualnie nieco wygodniejsze meble, takie jak fotele, a także mała lodówka, kuchenka mikrofalowa lub standardowa płyta elektryczna i oczywiście kilka innych urządzeń AGD, jak np. czajnik.

 

 


 


Komentarze

Kaaral manniskan
b AdrionTrade
Davines
Montibello
Keune Jott
RoKoKo

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur