Posiadanie zadbanej brody wiąże się z jej regularną pielęgnacją. Dzięki odpowiednim kosmetykom pozbędziemy się uczucia swędzenia oraz ciągnięcia.
Nasze włosy zaś będą nie tylko przyjemnie pachnieć, ale także staną się mocniejsze i zdrowsze. Czym się zatem kierować, kupując olejki do brody, aby uzyskać takie efekty?
1. Czy olejki do brody są niezbędne?
2. Co należy sprawdzić przez zakupem olejku?
3. Skład olejku do brody
4. Idealny zapach
5. Konsystencja
Wszyscy posiadacze brody są dobrze obeznani z dedykowanymi kosmetykami oraz akcesoriami, takimi jak kartacze, balsamy, a także olejki do brody. Czy ich posiadanie jest jednak niezbędne, czy jest tylko chwytem marketingowym?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się korzyściom pielęgnacji zarostu. Olejki do brody nie tylko przyjemnie pachną, ale także zapewniają silne nawilżenie włosów oraz skóry. Dzięki nim zapomnimy o swędzeniu czy uczuciu ciągnięcia.
Pielęgnowana broda jest także znacznie bardziej odżywiona. Nasze włosy znowu odzyskają naturalny połysk i będą miłe w dotyku. Nie straszne im będą również nagłe spadki temperatury oraz promienie słoneczne.
Nie zapominajmy też o zaletach zapachowych. Obecnie kosmetyki do brody to szeroka oferta. Bez trudu odnajdziemy zatem swój ulubiony zapach w sklepach, dedykowanych posiadaczom brody, jak LaCarter.
Olejek do brody LaCarter
Olejek olejkowi nierówny. Dlatego musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać ładnej reklamie. Liczy się nie tylko zapach, ale także konsystencja kosmetyku oraz jego skład. Jaki jest zatem przepis na idealny olejek?
Większość olejków powstaje na podobnej bazie, w której skład wchodzą przede wszystkim naturalne składniki. Większą dowolnością charakteryzują się natomiast dodatki, które mają nadać kosmetykowi unikalny zapach czy inne właściwości. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli jesteśmy alergikami lub weganami.
W przeważającej ilości olejki do brody zawierają w sobie między innymi olejek jojoba. Jest to znany nawilżacz, który ma dodatkowe właściwości regenerujące oraz odżywiające. Kosmetyki z takim składem są szczególnie polecane mężczyznom, którzy borykają się z suchymi włosami.
Innym wykorzystywanym składnikiem jest olejek arganowy. Nie tylko nawilża, ale także chroni i nadaje połysk. Ponadto przeciwdziała wypadaniu włosów oraz ich rozdwajaniu. Olejek arganowy również wzmacnia cebulki oraz strukturę włosa.
Z kolei olejek ze słodkich migdałów to najlepszy przyjaciel mężczyzn, którzy narzekają na swędzącą skórę pod brodą. Dodatkowo składnik jest bogaty w liczne minerały oraz witaminy, co dodatkowo nawilża oraz wzmacnia włosy.
Bez wątpienia zapach jest głównym kryterium, jakim kierujemy się przy wyborze olejku do brody. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu zapach ten będzie nam towarzyszył cały dzień, a nawet noc. Dlatego warto dokładnie przemyśleć jego wybór.
Czym się jednak kierować? Przede wszystkim własnymi preferencjami. Przekrój aromatów jest nieograniczony. Możemy zatem przebierać między świeżymi zapachami cytrusów, poprzez świeże zioła, po słodkie owoce. Wybierajmy takie aromaty, które będą poprawiały nasze samopoczucie, a nie drażniły nas. Olejki do brody o przeróżnych kompozycjach zapachowych odnajdziemy na stronie: https://lacarter.pl/olejki-do-brody/.
I na koniec konsystencja. Chociaż nie myślmy, że jest to najmniej istotna rzecz, bo to właśnie od niej zależy cała funkcjonalność produktu. Zła konsystencja będzie powodować, że produkt nie tylko będzie ciężki do nałożenia, ale nie będzie się także dobrze wchłaniać.
Wielu brodaczy preferuje zatem mniej tłustą formułę. Najlepiej, aby konsystencja nie pozostawiała tłustego filmu, a jednocześnie była odpowiednio gęsta, aby zapach mógł się długo utrzymać. Tego rodzaju olejki do brody sprawdzają się najbardziej. W tym celu warto korzystać z dobrych i sprawdzonych marek.