Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

NASTĘPNY PROSZĘ! - nowa książka Adama Szulca

data publikacji  2021-01-21  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Po bestsellerowym ”Fryzjerze Męskim” Adam Szulc wraca z zestawem opowieści, wiedzy i historii o fryzjerstwie, na których poznanie, zebranie i zrozumienie poświęcił setki godzin i tysiące kilometrów w podróżach. 

Adam Szulc NASTĘPNY PROSZĘ nowa książka Adama Szulca

„Następny proszę!” to z jednej strony druga część „Fryzjera Męskiego” z drugiej kilkaset stron opowieści fryzjera męskiego, który od 30 lat wykonuje zawód i przez pryzmat fryzur, kosmetyków i salonów fryzjerskich patrzy na cały świat.

W środku między innymi:

  • Opisy fryzur polityków, gwiazd z kręgów pop-kultury, subkultur i tego jaki miały wpływ na modę, politykę, historię i show business. To analiza, z której wynika, że tylko i aż włosy i brody mają wpływ na całe nasze życie.

  • Potężny rozdział o amerykańskich barber shopach- ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny. Adam Szulc opowiada o ludziach, klimacie, narzędziach, kosmetykach, specyfice i o tym co różniło tamte zakłady fryzjerskie od wszystkich innych. Wszystko oparte o badania, kwerendy w muzeach fryzjerstwa i przede wszystkim rozmowy autora z barberami i osobami z branży fryzjerskiej.

  • 20 biografii emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata, m.in. z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii. To poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że „ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota…. „. Biografie powstały na podstawie osobistych rozmów Adama Szulca. W tym rozdziale porusza życiorys 108-letniego najstarszego barbera świata wpisanego do Księgi Guinnessa- maestro Antoniego Mancinellego ze stanu Nowy Jork. Autor był ostatnim zagranicznym gościem przed jego śmiercią i przeprowadził z nim ostatnią, wzruszająca rozmowę…

  • Składniki kosmetyków, budowa skóry i włosa oraz jak czytać etykiety produktów z podziałem na te profesjonalne i detaliczne. Opis komponentów i sposób dobierania ich do rodzaju kosmetyków dopełniają technicznej strony.

  • Kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur- ich historia, pochodzenie, zastosowanie- niektóre naprawdę zadziwiają!

Wszystkie informacje opisane w książce zostały zebrane specjalnie do niej i nie były wcześnie indziej publikowane. Całość dopełnia ponad setka rysunków Pawła Garwola.

Książkę rekomenduje Królowa Polskiego Fryzjerstwa Jaga Hupało oraz Kustosz największego na świecie Muzeum Barberskiego w Ohio Michael Ippolitti.

To musi się znaleźć na półce każdego fryzjera!

Zamów już dziś! 



ADAM SZULC. Urodzony w 1971 roku w Poznaniu. Od dziecka wiedział, że chce być fryzjerem męskim, ale też już od najmłodszych lat interesował się historią powszechną i był wrażliwy na dźwięki muzyki rockowej. Pierwsza pasja została odziedziczona po kądzieli po dziadku Władysławie Bartkowiaku, który w czasie okupacji niemieckiej w Kołobrzegu był fryzjerem męskim. Drugie zainteresowania zostały w spadku po ojcu Edwardzie- muzyku jeżyckich zespołów bigbeatowych i miłośniku historii Polski i świata.

W 2000 roku współzałożył swój pierwszy zakład fryzjerski, a od 2016 prowadzi Jamę. Współpracował i ciągle współpracuje ze znanymi markami fryzjerskimi jak: Jaga Hupało, Robert Grzempowski, Lucjan Szajbel & Kreator Academy, Adee Phellan, Poznański Klub Stylizacji, Uppercut Deluxe, Open Hair Festiwal, Hair Forum Poland, Mahogany Academy, Barberian Barber Shop & Academy, Fale Loki Koki, Beauty Days, Look Targi, Eurokos, American Crew Polska, Gorgol, Pan Drwal, Festiwal Fryzjerski, Barber Connect, National Barber Museum, Alfa Parf, King Brown, Estetica Polska, Przemysławka, Piotr Hull i wieloma innymi.

W 2018 roku w poznańskim wydawnictwie Zysk i S-ka ukazała się jego książka pt.: „Fryzjer Męski” podsumowująca ponad trzydziestoletnią pracę w zawodzie i specyficzne spojrzenie na rzemiosło. To 370 stron totalnej merytoryki, historii, technologii, opisów produktów i narzędzi używanych we fryzjerstwie męskim. Twarda oprawa i piękne grafiki autorstwa rysownika Pawła Garwola dopełniają dzieła.

Jest również autorem wielu artykułów do prasy muzycznej i fryzjerskiej. Żonaty, czworo dzieci. Instruktor nauki praktycznej zawodu. Nauczyciel teorii fryzjerstwa męskiego w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Juror konkursów barberskich. Ambasador Przemysławki - poznańskiej wody kolońskiej ze stuletnią tradycją.

Cały czas pracuje czynnie zawodowo i działa na rzecz polskiego fryzjerstwa męskiego.

Maniak łączenia tradycji i nowoczesności w rzemiośle, ale też propagator spotykania się młodych adeptów sztuki fryzjerskiej z mistrzami i seniorami zawodu.

 


 


Komentarze

Montibello
ab Goldwell
Davines
Keune Jott
Adrion 2
Kaaral manniskan

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur