Najczęstsze problemy z włosami, łojotok, łupież i wrażliwa skóra głowy. Kluczem do sukcesu pielęgnacji, a tym samym udanego zabiegu fryzjerskiego jest przemyślany dobór preparatów i składników.
Składników, które wpłyną na komfort odczuwany przez naszego klienta zarówno podczas jak i po zabiegu. Tutaj kluczowy staje się wywiad z klientem przed wykonaniem zabiegu.
U podstaw wielu chorób skóry leży stan zapalny. Jest on również skuteczny za kluczowy element teorii starzenia się (inflammaging). Wynika to z tego, że proces dostarcza produktów pochodzących z rodników, które przyspieszają starzenie komórek. Jeśli zastosujemy tę funkcję za słuszną, że należy użyć składników przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych spowolnienia procesu starzenia.
Zapalenie jest źródłem, dzięki czemu ludzki organizm broni się przez. Każdy hamulec funkcji może lub wejść w stan immunosupresji może być naturalny, że do organizmu dostaną się oportunistyczne podejście.
Kwas glicyretynowy działa jako odpowiedź na potrzeby osób, które działają z przewlekłymi chorobami skóry głowy, jak łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS), atopowe zapalenie skóry (AZS), łojotok czy łuszczyca. Struktura układu glicyretynowego jest stabilna do struktur kortykoidowych wydzielonych przez korę nadnerczy. Związki te działające działanie przeciwzapalne poprzez hamowanie wzmocnienia genów prozapalnych i hamowanie produkcji cytokin zapalnych.
Przeprowadzone polecenie badania badaniem, które zostało użyte do zastosowania preparatu opisanego 6% kompleksu kwasu glicyretynowego w leczeniu łojoto pilotażowego wyglądu skóry głowy. Badanie na 34 pacjentów w wieku 20-65 lat, 12 mężczyzn i 22 kobiet. Zostali oni poinstruowani, aby w ten sposób spłukiwać i masować skórę głowy przypisanym pacjentem przez 10-20 sekund i s wchodzić w wodę, a następnie wykonywać masaż po raz drugi, tym razem 1-2 minuty i znowu s wchodzić. Procedura być powtarzana codziennie przez 5 tygodni. W trakcie badań pacjentów nie można stosować innych leków ani preparatów na chorobę głowy. Kwas glicyretynowybyła jedyną stosowaną substancją aktywną. Skuteczność wykazana została wykazana zarówno na poziomie klinicznym jak i mikrobiologicznym. Dzięki tej formule możliwe jest złagodzenie dysbiozy bakteryjnej i grzybiczej w łojotokowym zapaleniu skóry.
Z punktu widzenia dermatologii i kosmetologii ustala się stężenie glicyretynowego jest, jego działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Może być skutecznym składnikiem w problemach takich jak trądzik, łojotokowe leczenie skóry czy atopii, a także w kosmetykach przeciwstarzeniowych.
Fryzjer obecnie to specjalista świadomy, który unika stosowania składników agresywnych, mogących uszkodzić skórę głowy, powierzchnię włosa czy naruszyć barierę skóry. Szereg zabiegów fryzjerskich mimo wszystko ją obciąża. Dlatego tam, gdzie to konieczne można zastosować specjalną ochronę. Zabiegi takie jak koloryzacja czy trwała ondulacja silnie zmieniają pH w kierunku zasadowego. Tymczasem dla zdrowia skóry niezbędne jest środowisko lekko kwaśne, w innym przypadku w razie kontaktu preparatu z naskórkiem uszkodzona zostaje bariera hydrolipidowa, co skutkuje podrażnieniem, łuszczeniem, a nawet wywołaniem stanu zapalnego. By ochronić skórę głowy należy stosować produkty ochronne. Ich nałożenie powinno być zawsze krokiem poprzedzającym intensywne zabiegi fryzjerskiej. W tubce takiego preparatu warto odnaleźć kompleks kwasu glicyretynowego , o silnych właściwościach przeciwzapalnych i regeneracyjnych.
Do zwykłego warto polecić klientowi zastosowanie receptury tego składnika, ale również stosując kryteria standardu szamponu. Pozbawionego SLS, parabenów, płynnych silikonów czy mydła. Takiego, który pojawił się o łagodną reakcję aminową i naturalne ekstrakty roślinne.
Więcej na: juliart.pl