Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Ubezpieczenie mienia salonu - odpowiednia polisa

data publikacji  2024-07-01  komentarze  dodaj komentarz
Ubezpieczenie mienia salonu - odpowiednia polisa
zdjęcia hairtrendy

Ubezpieczenie mienia salonu fryzjerskiego / kosmetycznego obok ubezpieczenia OC (którym zajmowaliśmy się w poprzednim artykule) jest kolejnym ważnym elementem zarządzania ryzykiem w branży Beauty. Salon kosmetyczny czy salon fryzjerski to niekiedy sprzęty, urządzenia czy elementy wystroju warte kilkaset tysięcy złotych.

Stąd dobre zabezpieczenie tego mienia w zakresie od wszystkich ryzyk jest elementarnym warunkiem ciągłości działalności naszego biznesu.

Procedurę ubezpieczenia mienia salonu rozpoczynamy od powzięcia informacji czy lokal (lub budynek), w którym prowadzimy nasz biznes kosmetologiczny / fryzjerski jest naszą własnością. Jeśli tak, to ubezpieczamy oczywiście sam obiekt (mury) wraz ze wszystkimi instalacjami oraz elementami stałymi wykończenia. W drugim przypadku (miejsce naszej działalności znajduje się na nieruchomości będącej przedmiotem wynajmu) pierwszym krokiem jest ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego (o którym pisaliśmy w pierwszym artykule) z rozszerzeniem o klauzulę OC najemcy nieruchomości. W lokalu przeznaczonym na salon fryzjerski lub kosmetyczny na pewno dokonaliśmy odpowiednich remontów oraz wykończenia elementów pomieszczeń aby były miejscem przytulnym i zachęcającym do odwiedzin przez naszych klientów. Koszty remontu na dostosowanie lokalu do naszych potrzeb stanowią sumę ubezpieczenia nakładów inwestycyjnych, którą określamy na polisie. Ewentualne odszkodowanie za szkody w malaturze ścian, podłogach, lampach, neonach zostanie wypłacone Ubezpieczonemu tj. właścicielowi salonu (a nie właścicielowi samej nieruchomości). Kolejnym elementem, który znajduje się zawsze na polisie ubezpieczenia mienia są maszyny, urządzenia, wyposażenie. Uwzględniamy w tym przedmiocie wszystkie elementy ruchome, które można z salonu wynieść. Będą to urządzenia specjalistyczne, sofy dla klientów, stoliki, lustra, fotele fryzjerskie, myjki i inne elementy znajdujące się w lokalu.

Poza wyżej wymienionymi kategoriami mienia ubezpieczeniu podlegają również środki obrotowe. Wszystkie towary, zapasy i materiały takiej jak lakiery, kosmetyki, płyny, szampony, olejki czy artykuły chemii domowej, który zużywamy w trakcie działania naszego biznesu. W przypadku pobierania opłaty w gotówce warto rozważyć ubezpieczenie także tej kategorii mienia w zakresie od wszystkich ryzyk, w tym od kradzieży z włamaniem do lokalu, rabunku oraz kradzieży gotówki w transporcie (np. w drodze do wpłatomatu). Warte polecenia jest również ubezpieczenie mienia pracowników oraz mienia osób trzecich (klientów).

Oddzielnym specjalistycznym ubezpieczenie jest ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od uszkodzeń (EEI) – w tym wypadku sprzętu kosmetologicznego. Ten produkt ubezpieczeniowy różni się od zakresu opisanego wyżej. Obejmuje dodatkowo szkody powstałe w wyniku błędnego użytkowania sprzętu, uszkodzenia własne, zniszczenia wyrządzone przez Klienta czy szkody spowodowane uszkodzeniami przypadkowymi (zrzucenie, kopnięcie, nadepnięcie). Celem przygotowania oferty takiego ubezpieczenia niezbędna jest już lista sprzętu wraz z podaniem marki, modelu, numeru seryjnego, roku produkcji oraz wartości / ceny zakupu urządzeń.

Na końcu zawsze sugerujemy skorzystanie z usług Brokera ubezpieczeniowego, który na podstawie informacji otrzymanych od Państwa, przygotuje zapytanie ofertowego na ubezpieczenie, przygotuje porównanie ofert wraz z rekomendacją w najlepszej z nich. Dodatkowo przeprowadzi państwa przez cały proces likwidacji szkody aż do wypłaty należnego odszkodowania.

 


 


Komentarze

Keune Jott
Davines
RoKoKo
ab Moroccanoil
RoKoKo facet
Kaaral manniskan

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur