Technologia farbowania tkanin po raz pierwszy zastosowana w koloryzacji włosów. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kolor nie wypłukuje się z tekstyliów, a z włosów farbowanych już tak?
Włoska marka Davines znalazła na nie odpowiedź i w swoim systemie koloryzacji zastosowała technologię z przemysłu włókienniczego. Tak powstał Mask z Vibrachrom™, innowacyjny system, sprawiający, że kolor jest niezwykle trwały, a włosy mają wyjątkowy połysk i są intensywnie wypielęgnowane.
Mask z Vibrachrom™ to system koloryzacji permanentnej w kremie, którą fryzjerzy z powodzeniem zastosują zarówno do krycia siwych włosów, zmiany refleksu, jak i do przyciemniania czy rozjaśniania włosów.
Na czym polega Vibrachrom™? To innowacyjna technologia stworzona przez laboratoria Davines, która swą wyjątkowość zawdzięcza połączeniu osiągnięć świata kosmetycznego i przemysłu tekstylnego oraz naturalnych składników. Na Vibrachrom™ składają się trzy czynniki, które działając w synergii, zapewniają doskonale lśniące kolory, silny efekt odżywienia i bardziej równomierne wniknięcie koloru do wnętrza struktury włosa.
Pierwszy czynnik to ekstrakt z białka komosy ryżowej (quinoa) – zwiększa trwałość koloru, minimalizuje uszkodzenia oksydacyjne dzięki dużej zawartości aminokwasów, zwiększa połysk włosów i zagęszcza ich strukturę.
Drugi czynnik to składnik pielęgnacyjny bogaty w omega-9 (ω-9) – tworzy powłokę lipidową, która zwiększa zewnętrzne i wewnętrzne przenikanie światła oraz chroni i odżywia włosy. To on zapewnia włosom blask. Omega9 to kwas tłuszczowy pozyskiwany z roślin. Ma silne właściwości odżywcze, ochronne i uelastyczniające.
Trzeci czynnik to nośnik fosfolipidowy – składnik aktywny nigdy wcześniej niestosowany w kosmetyce, zwiększa zdolność przenikania pigmentów do struktury włosa, dzięki czemu zapewnia trwały, równomierny kolor i wyjątkowe odżywienie. Badając przemysł tekstylny, laboratoria Davines odkryły nośnik fosfolipidowy, który zwiększa intensywność koloru nawet w przypadku najbardziej delikatnych naturalnych włókien jedwabiu. Składnik ten działa tak samo na strukturę włosa.
Dlaczego nośnik fosfolipidowy jest taki ważny dla koloryzacji włosów?
– Podczas procesu koloryzacji zawsze problematyczne jest znalezienie odpowiedniej wielkości cząstek pigmentów, które będą w stanie trwale osadzić się we włosie. Jeśli cząstka jest zbyt duża, nie przedostaje się do wnętrza włosa i jest narażona na wypłukiwanie z jego zewnętrznej części. Jeśli natomiast jest ona zbyt mała, to równie łatwo dostaje jak i wydostaje się z niego. Kluczowe dla migracji pigmentów okazało się zastosowanie fosfolipidowego nośnika zaczerpniętego z przemysłu włókienniczego, który zwiększa zdolność przenikania pigmentów poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego. W rezultacie ułatwia on rozdrabnianie większych cząstek pigmentów i zapewnia równomierne rozmieszczenie molekuł koloru na całej długości włosów – tłumaczy Adam Żolik, trener Davines.
System odcieni naturalnych i refleksów Mask z Vibrachrom™, które można ze sobą mieszać, pozwala kolorystom na uzyskanie koloru włosów klientki zgodnie z jej życzeniem. Wystarczy zastosować odpowiednią bazę (naturalną, naturalną intensywną, naturalną popielatą, naturalną ciepłą), wykorzystać jedną optymalną proporcję mieszania i uwzględnić czas działania mieszanki.
– System jest bardzo przystępny nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały z koloryzacją Davines. Dzieki temu fryzjerzy mogą szybko poczuć się pewnie w używaniu nowych produktów i śmiało realizować swoje pomysły z ich zastosowaniem – podkreśla Adam Żolik.